Typy jednostek wewnętrznych – naścienne, kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-sufitowe.

01

Na rynku dostępnych jest kilka typów jednostek wewnętrznych, różniących się konstrukcją i sposobem montażu.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się jednostki naścienne – to kompaktowe i ekonomiczne urządzenia, które mogą być zainstalowane praktycznie w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzają się w przestrzeniach mieszkalnych – mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Charakteryzują się niskim poziomem hałasu, stylowym designem, łatwością obsługi i szerokim wyborem dodatkowych funkcji.

02

Jednostki przypodłogowo-sufitowe to urządzenia o uniwersalnej konstrukcji, przeznaczone do montażu pionowego przy ścianie lub poziomego pod sufitem. Doskonale sprawdzą się nie tylko w przestrzeniach komercyjnych, ale także we wnętrzach mieszkalnych.

03

Jednostki kasetonowe przeznaczone są do montażu w przestrzeni pomiędzy sufitem podwieszanym a stropem. Maskownica z otworami nawiewnymi wkomponowana jest w płaszczyznę sufitu. Klimatyzatory kasetonowe to wysokowydajne urządzenia, które doskonale sprawdzą się w większych pomieszczeniach o funkcji komercyjnej – w biurach, salach konferencyjnych, sklepach, lokalach usługowych, itp.

04

Jednostki kanałowe to idealne rozwiązanie dla dużych obiektów użytkowych. Urządzenia przeznaczone są do zabudowy w przestrzeni sufitu podwieszanego – instalowane są zazwyczaj w miejscu niewidocznym dla użytkowników. Klimatyzowane powietrze rozprowadzane jest kanałami wentylacyjnymi, dzięki czemu możliwe jest chłodzenie kilku pomieszczeń jednocześnie przy pomocy jednej jednostki. Ich zdecydowaną zaletą jest duża elastyczność instalacji i możliwość estetycznego, dyskretnego montażu.