Wybór odpowiedniego systemu klimatyzacji.

01

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia Autoryzowanego Instalatora. Dobór odpowiedniego klimatyzatora to zadanie dla profesjonalnej firmy instalacyjnej – fachowcy mogą polecić model o odpowiedniej mocy chłodniczej, klasie efektywności energetycznej i głośności pracy.

Przy wyborze klimatyzatora ważne jest dopasowanie jego mocy chłodniczej do konkretnego pomieszczenia. Przy doborze należy wziąć pod uwagę nie tylko powierzchnię i wysokość pomieszczenia, ale także liczbę i wielkość okien, położenie względem słońca, numer kondygnacji, na jakiej pomieszczenie się znajduje, ilość osób przebywających w pomieszczeniu, ilość zainstalowanego sprzętu RTV/AGD, czy rodzaj i moc zainstalowanego oświetlenia. Wstępne obliczenia potrzebnej mocy chłodniczej można wykonać korzystając z naszego kalkulatora chłodniczego

02

Poza odpowiednią mocą chłodniczą, przy wyborze klimatyzatora należy wziąć pod uwagę miejsce instalacji, funkcję pomieszczenia i charakter wykończenia wnętrza. Dostępnych jest wiele modeli o różnej konstrukcji i stylistyce – naściennych, kasetonowych, kanałowych i przypodłogowo-sufitowych. Dzięki informacjom zawartym w możesz wybrać model odpowiadający Ci pod względem estetyki i oferowanych funkcji dodatkowych.