ELEGANCE

klimatyzatory naścienne
seria rac

Seria Elegance wyróżnia się unikatowym, nowoczesnym wzornictwem. Minimalistyczny panel przedni o matowej powierzchni wpisuje się w aktualne trendy w designie.

Czynnik chłodniczy R32 i zaawansowana technologia inwerterowa zapewnia niezawodną
i energooszczędną pracę klimatyzatora serii Elegance. Najwyższy poziom komfortu
i optymalne warunki w pomieszczeniu gwarantuje szereg funkcji kontrolujących parametry nawiewu, takie jak poziomy i pionowy ruch żaluzji, funkcja „Anti-Cold”, tryb turbo, czy funkcja dalekiego nawiewu. Doskonałą jakość powietrza osiągnięto dzięki standardowemu wyposażeniu jednostki w jonizator Cold Plasma i filtr o zwiększonej gęstości. Funkcja programatora czasowego pozwala na dostosowanie pracy klimatyzatora do indywidualnych preferencji, a wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia sterowanie
z poziomu urządzeń mobilnych.

  1. Łącznik zatrzaskowy.
  2. Innowacyjne żaluzje powietrzne w kształcie płetwy.
  3. Dwuwarstwowa żaluzja powietrzna.
  4. Bezpieczna skrzynka elektryczna.
  5. Wyświetlacz LED.

Cechy urządzenia

  • Poziomy ruch żaluzji
  • Tryb TURBO
  • Tryb czuwania Standby
  • Inteligentne podświetlenie
  • Technologia inwerterowa
  • Tryb cichej pracy
  • Oszczędzanie energii
  • Wyświetlacz LED
  • Sygnalizacja zabrudzenia filtra
  • 4 prędkości wentylatora
  • Czynnik chłodniczy R32
  • Dwustronne odprowadzenie skroplin
  • Filtr o strukturze plastra miodu
  • Filtry opcjonalne
  • Funkcja Anti-Cold
  • Funkcja dalekiego nawiewu
  • Funkcja I FEEL
  • Inteligentne odszranianie
  • Jonizator
  • Sterownik bezprzewodowy
  • Super EMC
  • Tryb chłodzenia
  • Tryb ogrzewania
  • Tryb osuszania
  • Tryb wentylatora
  • Wbudowany moduł WiFi

Czyste i zdrowe
powietrze.

Oddychaj świeżym i bezpiecznym powietrzem w swoim domu. Klimatyzator serii Elegance, dzięki zaawansowanemu jonizatorowi Cold Plasma, skutecznie wyeliminuje z Twojego otoczenia nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje, takie jak bakterie czy alergeny. Jednostka wyposażona jest standardowo także w filtr powietrza o zwiększonej gęstości, który dzięki zmniejszonym oczkom siatki filtracyjnej, dużo skuteczniej zatrzymuje zanieczyszczenia, między innymi cząsteczki kurzu i pyłu. System oczyszczania powietrza można uzupełnić o zestaw opcjonalnych filtrów, takich jak filtr z jonami srebra, aktywny filtr węglowy, filtr z witaminą C oraz filtr PM2.5, które zapewnią najwyższą jakość powietrza w pomieszczeniu. Dodatkowo, funkcja samooczyszczania zadba o czystość wnętrza klimatyzatora, hamując rozwój pleśni, bakterii i nieprzyjemnych zapachów na wymienniku ciepła.

Wygodne
i proste sterowanie.

Sterowanie pracą klimatyzatora jeszcze nigdy nie było tak proste. Podobnie jak wszystkie modele z serii klimatyzatorów pokojowych RAC Sevra, Elegance został standardowo wyposażony w moduł WiFi. Pozwala to na wygodne sterowanie pracą urządzenia za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet, nawet wtedy, gdy przebywamy poza domem. Kontrolę nad klimatyzatorem ułatwia także szereg funkcji, pozwalających na dostosowanie parametrów pracy do własnych preferencji. Programator czasowy umożliwia zaprogramowanie dokładnego czasu automatycznego włączenia i wyłączenia urządzenia.

Ekologiczny czynnik
chłodniczy R32

Urządzenie pracuje w oparciu o najnowszy, przyjazny środowisku czynnik chłodniczy R32, który cechuje się większą wydajnością i niższym współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego,
w porównaniu do czynnika chłodniczego R410A.

Jonizator
Cold Plasma.

Jonizator Cold Plasma skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje, uwalniając do przepływającego przez klimatyzator powietrza jony, które neutralizują znajdujące się w nim niebezpieczne cząsteczki.

Wbudowany
moduł Wi-Fi.

Wbudowany moduł WiFi pozwala
na sterowanie pracą klimatyzatora
z poziomu smartfona, tabletu lub komputera połączonego z Internetem,
z dowolnego miejsca na świecie.

Dane techniczne:
Model  SEV-09JK SEV-12JKSEV-18JKSEV-24JK
WydajnośćChłodzenie[W]2700 (500~3100)3600 (800~3600)5400 (1200~5600)7200 (1400~7500)
Ogrzewanie[W]3000 (500~3300)3700 (1000~3800)5800 (1200~6000)7200 (900~7300)
Zużycie energiiChłodzenie[W]800109016502200
Ogrzewanie[W]75097014901960
Pobór prąduChłodzenie[A]3.554.827.329.75
Ogrzewanie[A]3.334.306.618.67
Maksymalny pobór prądu[A]8.09.512.016.0
Maksymalny pobór mocy[kW]1.51.92.93.7
SEER[-]6,56,656,576,89
SCOP[-]4,374,364,024,11
Klasa energetycznaChłodzenie[-]A++A++A++A++
Ogrzewanie[-]A+A+A+A+
Zasilanie[V-Ph-Hz]220-240V-1-50Hz220-240V-1-50Hz220-240V-1-50Hz220-240V-1-50Hz
Zasilanie do[-]jedn. zewnętrznejjedn. zewnętrznejjedn. zewnętrznejjedn. zewnętrznej
Przewody zasilające[N x mm2]3 x 1,53 x 1,53 x 2,53 x 2,5
Zabezpieczenie[A]C16C16C20C25
Model jednostki wewnętrznej[-]SEV-09JK/ISEV-12JK/ISEV-18JK/ISEV-24JK/I
Przepływ powietrza[m3/h]6006009001150
Poziom ciśnienia akustycznego[dB(A)]29,6/34,2/37,8/42,129,9/34,4/38,0/42,134,5/38,7/41,5/45,335,7/39,6/42,6/46,7
Poziom mocy akustycznej[dB(A)]≤56≤54≤58≤58
Wymiary jednostki[mm]792x292x201792x292x201940x316x2241132x330x232
Waga netto[kg]8.08.512.015.0
Model jednostki zewnętrznej[-]SEV-09JK/OSEV-12JK/OSEV-18JK/OSEV-24JK/O
Poziom ciśnienia akustycznego[dB(A)]47,5/47,3/48,6/48,246,9/47,2/47,3/47,152,5/53,8/53,7/53,053,4/55,1/53,6/53,8
Poziom mocy akustycznej[dB(A)]≤61≤60≤64≤65
OrurowanieDługość instalacji[m]3 - 203 - 203 - 203 - 25
Różnica wysokości[m]10101015
Przyłącza rur (średnica zewnętrzna)Ciecz[mm(cale)]1/41/41/43/8
Gaz[mm(cale)]3/83/81/25/8
Skropliny[mm]16161618
Czynnik chłodniczyTyp[-]R32R32R32R32
Ilość fabryczna[g]53060012801440
Dawka dodatkowa[g/m]20202030
GWP[-]675675675675
Typ sprężarki[-]rotacyjnarotacyjnarotacyjnarotacyjna
Wymiary jednostki[mm]730x545x285730x545x285800x545x315900x700x350
Waga netto[kg]25.025.035.045.0

Urządzenia klimatyzacyjne zawierają fluorowane gazy cieplarniane R32.
Zdjęcia urządzeń zastosowane zostały jedynie do celów ilustracyjnych, rzeczywisty wygląd może różnić się od prezentowanego.
Dane techniczne, wygląd i funkcje mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

Akcesoria:
  • Sterownik
    bezprzewodowy
    typ L
    w komplecie.