Maksymalny komfort

Stwórz idealny klimat w Twoim domu lub miejscu pracy z klimatyzatorami SEVRA!

Ciesz się przyjemnym, delikatnym strumieniem powietrza.

Klimatyzatory marki SEVRA oferują kompletny zestaw funkcji dla zagwarantowania najwyższego poziomu komfortu w pomieszczeniu.

Niski poziom hałasu.

Klimatyzatory SEVRA działają na poziomie głośności 20 dB(A), co czyni je jednymi z najcichszych urządzeń na rynku.

Dzięki optymalizacji kształtu tunelu przepływu powietrza, zastosowaniu wentylatora o dużej średnicy ze skośną konstrukcją łopatek oraz nowoczesnego silnika inwerterowego, w jednostkach klimatyzacyjnych SEVRA osiągnięto wysoko wydajną dystrybucję powietrza, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu poziomu hałasu. Poziom hałasu jednostki zewnętrznej także został zredukowany przez zastosowanie nowoczesnej, inwerterowej sprężarki, wysokiej jakości materiałów do izolacji akustycznej oraz efektywnego tłumika drgań na orurowaniu obiegu chłodniczego.

Funkcja inteligentnego odczytu temperatury "I FEEL".

Funkcja inteligentnego odczytu temperatury „I FEEL” daje możliwość dokładnego dopasowania temperatury nawiewu
do warunków panujących aktualnie w pomieszczeniu, przez co pozwala uzyskać maksymalny komfort przy niskim zużyciu energii.

Czujnik temperatury wbudowany w sterowniku bezprzewodowym umożliwia pomiar temperatury, jaka w danym momencie panuje w klimatyzowanym wnętrzu. Wynik pomiaru przesyła do jednostki wewnętrznej. Klimatyzator automatycznie dostosowuje parametry pracy, takie jak temperatura nawiewu i prędkość wentylatora, do warunków panujących w pomieszczeniu.

Funkcja dalekiego nawiewu powietrza.

Klimatyzatory Sevra mogą nawiewać schłodzone powietrze na odległość nawet 15 metrów, co jest jednym z najlepszych rezultatów na rynku.

Tak daleki nawiew powietrza udało się osiągnąć dzięki wydajnemu wentylatorowi jednostki wewnętrznej, optymalnej konstrukcji tunelu przepływu powietrza
i specjalnie zaprojektowanemu kształtowi żaluzji powietrznych. Pozwala on na szybsze osiągnięcie zadanej temperatury w pomieszczeniu, nawet tym o dużej powierzchni.

Funkcja szybkiego chłodzenia i ogrzewania.

Dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej, układ klimatyzacyjny może w krótkim czasie osiągnąć pełną wydajność i zapewnić szybkie otrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu.

Klimatyzator uzyskuje pełną moc chłodzenia w zaledwie 30 sekund, a pełną moc grzania osiąga w ciągu 1 minuty. Dzięki wykorzystaniu najwyższego biegu wentylatora jednostki wewnętrznej, schłodzone (lub ogrzane) powietrze szybko rozchodzi się po całym wnętrzu, natychmiastowo zapewniając komfortowe warunki.

Komfortowy tryb pracy nocnej.

Tryb pracy nocnej zapewnia najwyższy komfort użytkownika podczas nocnego wypoczynku oraz ogranicza zużycie energii elektrycznej przez urządzenie.

Podczas aktywnej funkcji pracy nocnej (tryb snu) jednostka wewnętrzna będzie działała zgodnie z ustawioną krzywą temperatury trybu nocnego, co stworzy komfortowe, ciche środowisko i poprawi jakość snu. Po włączeniu funkcji snu, urządzenie podczas dwóch pierwszych godzin pracy w trybie chłodzenia podnosi nastawioną temperaturę o 1°C na godzinę (w trybie ogrzewania obniża temperaturę w tym samym tempie). Przez 5 następnych godzin utrzymuje osiągniętą temperaturę na stałym poziomie, po czym klimatyzator wyłącza się.

Funkcja ochrony przed zimnym nawiewem "Anti-Cold".

Funkcja Anti-Cold chroni przed nawiewem nieprzyjemnego, zimnego powietrza w trybie ogrzewania.

W pierwszych chwilach po uruchomieniu klimatyzatora
w trybie ogrzewania, gdy parownik nie jest jeszcze odpowiednio nagrzany, użytkownik mógłby być narażony na niekomfortowy nawiew zimnego powietrza. Dzięki funkcji „Anti-Cold”, na początkowym etapie pracy w trybie grzania, wentylator jednostki wewnętrznej pracuje na najniższych obrotach i stopniowo zwiększa swoją prędkość wraz
ze wzrostem temperatury parownika, aż do ustawionej wielkości.