Nowoczesna technologia inwerterowa

Lorem ipsum dolor sit amet, consecte elit. Nunc gravida efficitur posuere. Integer et mi vitae leo consectetur porttitor eu nec sem. Praesent orci orci, iaculis sit amet felis et.

Niezawodna,
inwerterowa sprężarka rotacyjna.

Zastosowana w klimatyzatorach Sevra inwerterowa sprężarka rotacyjna gwarantuje niezawodnodną i wydajną pracę urządzeń oraz najwyższe parametry efektywności energetycznej. Zapewnia także niskie koszty eksploatacyjne i niski poziom generowanego hałasu. Wytrzymałe, wysokiej jakości materiały wykorzystane w konstrukcji sprężarki przekładają się na jej długie i bezawaryjne działanie.

Technologia inwerterowa
– jak to działa?

Technologia inwerterowa wykorzystuje urządzenie zwane falownikiem, które umożliwia płynną zmianę prędkości obrotowej silnika elektrycznego napędzającego sprężarkę lub wentylator. W przypadku sprężarki przekłada się to na możliwość ciągłej regulacji wydajności chłodniczej lub grzewczej i jej dopasowanie do chwilowego zapotrzebowania – warunków termicznych panujących aktualnie w pomieszczeniu.

Technologia inwerterowa a klimatyzatory konwencjonalne typu ON/OFF.

Konwencjonalne klimatyzatory typu ON/OFF wykorzystują sprężarkę o stałej prędkości obrotowej, która działa na zasadzie “włącz/wyłącz” – pracuje albo ze stałą mocą nominalną, albo jest całkowicie wyłączona. W klimatyzatorach z technologią inwerterową, praca sprężarki jest płynnie regulowana i automatycznie dostosowywana do aktualnego zapotrzebowania na moc chłodniczą i grzewczą.
Dlatego klimatyzatory pracujące w oparciu o technologię inwerterową charakteryzują się znacznie niższym zużyciem energii elektrycznej, niższym poziomem generowania hałasu możliwością szybkiego schłodzenia pomieszczenia oraz precyzyjnym utrzymaniem zadanej temperatury.