Wysoka wydajność energetyczna

Doskonałe parametry efektywności energetycznej klimatyzatorów SEVRA gwarantują niskie koszty eksploatacji.

System klimatyzacji w domu nie musi oznaczać wysokich rachunków za prąd. Dzięki zastosowaniu wysokowydajnej sprężarki z zaawansowaną technologią inwerterową i ekologicznego czynnika chłodniczego R32, klimatyzatory SEVRA osiągają najwyższe parametry efektywności energetycznej. Zapewniają niezawodną, efektywną pracę przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Urządzenia spełniają wszystkie wymagania Unii Europejskiej dotyczące energooszczędności.

Klimatyzatory pokojowe RAC

Seria Profi, z klasą efektywności energetycznej A+++ w trybie chłodzenia i A++ w trybie ogrzewania, jest jednym z najbardziej energooszczędnych urządzeń na rynku. Pozostałe modele RAC – Ecomi, Comfort i Elegance – osiągają wysoką klasę A++ dla chłodzenia i A+ dla grzania.

Systemy komercyjne LCAC i Multi

Systemy komercyjne SEVRA osiągają wysokie parametry efektywności energetycznej – SEER od 6,1 i SCOP od 4,0. Wszystkie urządzenia serii LCAC i Multi Split posiadają wysoką klasę efektywności A++ w trybie chłodzenia i A+ w trybie ogrzewania.

Wybierając klimatyzator warto zwrócić uwagę na jego klasę energetyczną - im jest ona wyższa, tym bardziej energooszczędne jest urządzenie.
Wszystkie klimatyzatory marki SEVRA posiadają klasę efektywności energetycznej co najmniej A++ dla pracy w trybie chłodzenia.

Etykieta energetyczna

Zgodnie z unijną dyrektywą 2010/30/UE, wszystkie elektryczne urządzenia domowego użytku sprzedawane w Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w etykietę energetyczną, informującą m.in. o klasie energetycznej produktu i podstawowych parametrach jego pracy, takich jak zużycie energii czy poziom hałasu.