Zdrowe i czyste powietrze

Zaawansowany system filtracji zadba o najwyższą jakość powietrza w Twoim domu.

Zaawansowany system
filtracji powietrza.

Zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie dzięki zaawansowanym filtrom powietrza
w klimatyzatorach SEVRA.

Filtry podstawowe – skuteczna
eliminacja większych
zanieczyszczeń.

Wszystkie klimatyzatory marki SEVRA posiadają w swoim standardowym wyposażeniu podstawowy filtr powietrza, który skutecznie wyłapuje i zatrzymuje na swojej powierzchni zanieczyszczenia unoszące się w pomieszczeniu, takie jak cząsteczki kurzu i pyłu. Filtry można łatwo zdemontować
i wyczyścić.

Filtry dodatkowe – specjalistyczna
ochrona przed konkretnego rodzaju
zanieczyszczeniami.

Aby uczynić środowisko w klimatyzowanym pomieszczeniu maksymalnie czystym i bezpiecznym, standardowe wyposażenie klimatyzatorów naściennych można uzupełnić
o szereg opcjonalnych filtrów, tworząc zaawansowany, wielowarstwowy system filtracji powietrza. Dostępnych jest aż sześć różnego rodzaju filtrów zapewniających zaawansowaną ochronę przed konkretnego rodzaju zanieczyszczeniami: filtr z węglem aktywnym, filtr z jonami srebra, filtr PM 2.5, filtr antybakteryjny, filtr z witaminą C oraz filtr z enzymami litycznymi.

 • Filtr z węglem aktywnym

  Węgiel aktywny, dzięki swoim doskonałym właściwościom absorpcyjnym, ma zdolność szybkiego pochłaniania szkodliwych substancji gazowych znajdujących się w powietrzu, między innymi formaldehydu czy amoniaku. Poprzez efektywne zatrzymywanie związków organicznych, filtr węglowy dobrze neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

 • Filtr z jonami srebra

  Wysokoefektywny filtr o silnych właściwościach antybakteryjnych
  i antyseptycznych, zapewniający wysoką jakość powietrza w pomieszczeniu. Jony srebra posiadają zdolność silnego przyciągania bakterii, grzybów
  i innych mikroorganizmów. Przenikają do wewnętrznej struktury komórek drobnoustrojów, powodując ich obumieranie. Dzięki możliwościom samoregeneracji, jony trwale i długoterminowo powstrzymują rozwój bakterii w powietrzu.

 • Filtr PM2,5

  Filtr PM2,5 wyłapuje unoszące się w powietrzu drobne cząsteczki pyłów (pył zawieszony PM10, PM2,5), które stanowią główny składnik smogu, i które są jednymi najbardziej szkodliwych dla zdrowia człowieka zanieczyszczeń atmosferycznych. Filtr usuwa 99,9% tych zanieczyszczeń, zapewniając czyste i zdrowe powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu.

 • Filtr antybakteryjny

  Filtr antybakteryjny działa sterylizująco na wszystkie rodzaje bakterii. Kurz
  i unoszące się na nim drobnoustroje są zatrzymywane na antybakteryjnej powierzchni filtra. Dzięki znajdującym się tu bakteriobójczym substancjom, ich rozwój zostaje zahamowany.

 • Filtr z witaminą C

  Filtr uwalnia do powietrza w pomieszczeniu witaminę C, która jest wchłaniana przez skórę człowieka. Witamina C poprawia jędrność skóry przez stymulację produkcji kolagenu, chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, a nawet zmniejsza poziom stresu. Żywotność filtra z witaminą C wynosi około 2 lat.

Funkcja samooczyszczania –
gwarancja bezpiecznego
i czystego wnętrza urządzenia.

Wszystkie klimatyzatory marki SEVRA zostały wyposażone
w funkcję samooczyszczania. Po zakończeniu działania
w trybie chłodzenia, funkcja samooczyszczania automatycznie osusza wymiennik ciepła w jednostce wewnętrznej z wilgoci, przygotowując ją do następnej pracy. Zapobiega to rozwojowi bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów, utrzymując wnętrze jednostki w czystości. Dzięki funkcji samooczyszczania, klimatyzator może zagwarantować użytkownikom czyste
i bezpieczne otoczenie.

Jak to działa?

Po aktywowaniu funkcji samooczyszczania, klimatyzator uruchamia się w trycie chłodzenia z małą prędkością wentylatora – wtedy skroplona woda zbiera kurz zgromadzony na lamelach wymiennika ciepła jednostki wewnętrznej. Następnie urządzenie przełącza się w tryb grzania z wentylatorem nadal pracującym na niskich obrotach – ogrzane powietrze osusza wnętrze jednostki.
W końcu klimatyzator uruchamia tryb wentylatora
i wydmuchuje wilgotne powietrze. Cały proces utrzymuje wnętrze jednostki wewnętrznej w stanie suchym i zapobiega rozmnażaniu się bakterii i pleśni.